BEZ PRZEKAZU – SKLEP

Wschodzący raper chce ukończyć płytę, wdaje się jednak w ciąg medialnych afer, gdy na jego drodze stają znana jutuberka i ukraiński karierowicz. Bohaterowie wciągnięci w imprezowy wir celebryckiej Warszawy, potykają się o własne słabości, na drodze do sukcesu, który może nie nadejść.

pobierz książkę „BEZ PRZEKAZU”

POBIERZ (KLIK):  bez-przekazu-piotr-sarmini-interactive.pdf

 lub

 

KUP WERSJĘ PAPIEROWĄ: https://allegro.pl/oferta/bez-przekazu-piotr-sarmini-ksiazka-papier-7333736898

Polszawa – rok 2044, drzewa tu rosną do góry korzeniami, gołębie mędzą o skórkę z burgera. Samochód jeden latał (w końcu to futuryzm), ale się rozbił o normy Federacji Gwiezdnej. Trzy osoby i trzy dni, w trakcie, których ich życie wywróci się do góry nogami. Raper, jutuberka i Ukrainiec splątani przeznaczeniem w bezkompromisowym przekazie o tym co tu się dzieje naprawdę. Książka „Bez przekazu” Piotra Sarminiego dostępna już 7 maja.

Czarny Kajet – początkujący raper marzący o sławie i pieniądzach. Ruda – znana jutuberka life stylowa i Maciej – post-Ukrainiec realizujący swój polszawski sen. W wyniku wyjątkowych okoliczności ktoś straci oko, ktoś straci poparcie, ktoś zaistnieje i ktoś to nagra, a viralowy film obiegający Polszawę stanie się przyczyną roszad na rozrywkowej scenie zatapiającego się w absurdzie kraju.

Sceny wielkomiejskich imprez napędzanych narkotykami, łatwymi popędami, sceny wśród, których entuzjaści rapu bez trudu odnajdą nawiązania do kultowych postaci i tekstów polskiej sceny hip-hopowej, stanowią esencję świata powieści.

Jej zasada organizacyjna opiera się nieoczekiwanie na rytmie, który nie tylko jest kolejną zabawą z rapem, ale i próbą „nakręcenia” czytelnika, wprowadzenia go w pewien nastrój, poprzez który zbliży się do niego opisywany świat, jego bohaterowie, ich sposób oglądania wszystkiego wokół. To ważne, bo dawno prozy tak jawnie nastrojowej nikt nie proponował. prof. Mizerkiewicz.

Jednocześnie „Bez przekazu” stanowi dojrzałą diagnozę współczesnego pokolenia urodzonego w latach 90. – zawieszonego między propagandą łatwego sukcesu, a rozproszeniem powodowanym natłokiem rozrywek i bodźców. Sarmini umiejętnie pokazuje konsekwencje nieoczekiwanych sukcesów i porażek, obrazuje świat, w którym wszelkie słowa i wartości rozpraszają się w narkotyczno-alkoholowym ciągu pozornej normalności.

Szalony, futurystyczny świat składający się z samej dawnej, tyle, że rozrośniętej, stolicy, stanowi pamflet na scentralizowaną wokół Warszawy współczesność. Polszawa rządzona przez zależne od polityków i pieniędzy media to świat absurdu, w którym, zdarzenia kolejnego dnia, nigdy nie mogą być pewne.

Książka „Bez przekazu” dostępna już 8 maja na stronie czarnykajet.jdmsite.com oraz w wybranych warszawskich sklepach. Wersja elektroniczna do pobrania za darmo na czarnykajet.jdmsite.com/bezprzekazu

Piotr Sarmini – warszawiak polsko-syryjskiego pochodzenia, rocznik 93. Debiutował w 2015 roku jako redaktor naczelny czasopisma „UW/AŻAJ”. Założyciel i pomysłodawca projektu „Long Trip”, laureat ministerialnego programu „Zaprogramuj dom kultury” . „Bez przekazu” to jego pierwsza powieść.

Bez przekazu uderza jako wyjątkowo radykalny i bezkompromisowy przekaz literacki. Książka sięga do najostrzejszych współczesnych języków krytycznych, najdotkliwszych doświadczeń społecznych, najbardziej zawikłanych nastrojów zbiorowych, aby wypowiedzieć gwałtowną potrzebę zasadniczej korekty pokazywanej w futurologicznym sztafażu współczesności.” – PROF. DR HAB. UAM
TOMASZ MIZERKIEWICZ

„Z A J E B I O Z A” – ANNA MARIA WIERZCHUCKA

 

                       Czarny Kajet X Miss Dorys C0L4B0

Wyświetlanie jednego wyniku