LENIWE PORANKI – fragment z „Ostatnia dziewica”

Ma druga książka powstaje, zazębia się, będzie to książka o miłości. Albowiem miłość jest prawdziwym sensem istnienia. Oto fragment mej najnowszej powieści:

LENIWE PORANKI

Nic lepszego ponad leniwe poranki. Kiedy jej majtki, moje majtki, nasze majtki w trzącej bliskości skwierczenia; koronki o rozporki, wstążeczki o guziczki, suchość i twardość o wilgotność i miękkość. Męskość o kobiecość. Powoli, leniwie, nie spieszy nam się, bo nic nie czeka dziś na nas nigdzie, nikt nas nie czeka. Moglibyśmy się rozpłynąć wśród pościeli i tylko Oregon, w dole, jak by się w końcu przebudził (bo też sypia długo), zacząłby piszczeć a w końcu szczekać, ale poza nim nic i nikt. Więc leżymy tak długo bez słów, lekcy, biali i bezbronni wobec słonecznych promieni, które się tu przez wielkie okna wdzierają nieproszone i tylko one są świadkami naszej kołdrzanej gnuśności i nikomu o tym donieść nie mogą. Niosą coś dobrego w sobie, czego nam brakuje trochę.

Aż w końcu zsuwam jej te koronki i czynię na powrót kobietą pierwotną bez ozdób i zsuwam też z siebie bawełnę i teraz nic nas nie dzieli od siebie. Ona się kładzie na brzuchu i czeka a jak kładę się na niej tak by poczuła mój ciężar, by ją przygniotło i przydusiło i sunę po niej w górę i w dół, w górę i w dół czując jej gorąc, jej drugi oddech, który się wydobywa z doliny ciemnych wzgórz. I kiedy jestem mocny i twardy, to pragnę podzielić się z nią tym, a ona jest rzeką i łajba zanurza się w klin.

Ach!

Tylko tyle mamy sobie do powiedzenia i zanurzam się w niej raz za razem, a ona jęczy na przemian ciszej i głośniej, aż w końcu głośniej i głośniej. I całuję jej włosy, jej uszy, policzki, jej usta w kolorze malinowej herbaty i łączą się nasze poranne oddechy tak czyste i brudne zarazem i się stajemy jednością gorących kremów i kipi w nas wszystko mlekiem.

Ciekną z nas pot, krew, sperma i łzy.

Dalej złączeni, uśmiechamy się do siebie boscy. I tak śmiertelnie ludzcy.

Seks to najprawdziwszy humanizm.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *